מאמרים

לנצל לרעה את הליך פשיטת הרגל – ביטול צו כינוס

צו כינוס, כמו גם צו פשיטת רגל, מהווים אמצעי חשוב ומרכזי מאד בקידומו של החייב לקראת קבלת הפטור בתום הליכי פשיטת רגל, המצב האופטימלי, שאליו הוא שואף להגיע. יחד עם זאת, ישנם מצבים, בהתאם לסעיף מספר 55 לפקודת ההוצאה לפועל, שבהם ניתן לבטל את צו הכינוס או את צו פשיטת הרגל, בין אם בשל העובדה כי מלכתחילה לא היה צריך להוציא אותו ובין אם בשל ניצולו לרעה של הליך פשיטת הרגל על ידי החייב.

למידע נוסף לחצו כאן

להמשיך לצבור חובות ולהימנע משיתוף פעולה

במסגרת הליך פשיטת רגל אחת השאלות העיקריות שאותן בוחנים הרשויות המטפלות בכך היא האם החייב נהג לאורך כל הדרך בתום לב, בין אם לפני ההליכים ובין אם בעת ההליכים עצמם. אם מגלים כי לא נהג באופן הזה, הרי שאין הוא זכאי ליהנות מהליך פשיטת רגל וכל מה שנלווה אליו. התנהגות בחוסר תום לב מהווה ניצול לרעה של ההליכים הרלוונטיים לפשיטת רגל, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בתצורות שונות.

ניתן להחליט על ביטול צו כינוס עקב ניצול לרעה של הליכי פשיטת הרגל במקרים בהם החייב איננו משתף פעולה עם כונס הנכסים הרשמי או לא גילה בדו"חות שהגיש את כל חובותיו ואת כל נכסיו. ביטול צו כינוס בעקבות ניצול לרעה של הליכי פשיטת רגל יכול להיעשות גם במקרים בהם החייב נמנע להתייחס לחקירה, נמנע מלשלם את התשלומים שהוטלו עליו כחלק בלתי נפרד מצו הכינוס וגם כאשר הוא ממשיך לצבור חובות. אם הוא ברמת חיים גבוהה, רמת חיים הנחשבת לפזרנית ועל חשבונם של הנושים, ניתן לבטל גם כן את צו הכינוס וכן גם אם הוא נמנע מלהפעיל את כישוריו ולהתפרנס מהם כדי להגדיל את סך הכנסותיו. 

זקוקים לסיוע מקצועי כדי להתמודד בהצלחה עם הליך פשיטת רגל או עם הסכנה שבביטול צו הכינוס שהוגש לכם? משרד אלקוני הוא הכתובת המתאימה להיעזר בשירותיה. המשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי ומציע פתרונות משפטיים, לרבות סיוע בהסדרת או במחיקת חובות. לסקירת כלל שירותי המשרד, לחצו בכפתור ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 03-5178751