בדיקת צו עיכוב יציאה מישראל הוצאה לפועל

 

עיכוב יציאה מהארץ בהוצאה לפועל

צו עיכוב יציאה מהארץ מוצא על ידי רשם ההוצאה לפועל כנגד חייבים, אשר קיים חשש שיציאתם מהארץ תהיה לתקופה ממושכת או לצמיתות, ובכך מתקיימת סכנה לאי תשלום חובותיהם לזוכים. חשוב לדעת שאת הבקשה לרשם יכולים הזוכים להוציא בכל אחד משלבים התיק, כלומר בכל עת, ולכן הצו עשוי להפתיע מאוד את החייב שמגלה את המגבלה החמורה על חירות התנועה שלו.

למידע אודותינו לחצו כאן

על פי הנהלים, כאשר הרשם מוציא צו כזה, נשלחת הודעה בדואר רשום לחייב עם אישור מסירה. יחד עם זאת, עדיין קיימים מקרים רבים שבהם החייב אינו מקבל את ההודעה בזמן, ואפילו אינו יודע שנפתח כנגדו תיק בהוצאה לפועל. הגילוי על קיומו של הצו מתרחש למרבה הצער בשדה התעופה, דבר הכרוך כמובן בעוגמת נפש רבה. עוד חשוב לדעת כי קיימת בהחלט אפשרות לערער על הצו ולהגיש בקשה לביטולו, תוך הסתייעות בעורך דין הבקיא בתחום שיעזור בשטיחת הטענות. בנוסף, לחייבים המתכננים לצאת מגבולות ישראל, חשוב לבצע בדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ באמצעות עורך דין.

 

כיצד מבצעים את בדיקה צו עיכוב מהארץ?

בדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ הוצאה לפועל היא הליך פשוט יחסית, אותו יכול לבצע עבורכם עורך דין המתמחה בתחום. ניתן לבצע במספר אמצעים בדיקה על צו עיכוב יציאה מהארץ, כאשר אל עורך הדין יש להעביר את מספר תעודת הזהות, הדרכון, שנת הלידה והתאריך בו הוצא הדרכון. הבירור נעשה מול רשות האוכלוסין וההגירה בטלפון או באופן מקוון.

 

בטלפון, יש לפנות אל מרכז השירות והמידע הארצי של רשות האוכלוסין, כאשר פונה מועבר למערכת ממוחשבת. יש לציין כי המענה הטלפוני זמין מסביב לשעון, אך לעיתים יש להתאזר סבלנות עד למענה. דרך רשת האינטרנט, נרשמים אל מערכת ההזדהות הממשלתית וממלאים את שם המשתמש, הסיסמא ואת הקוד שנשלח באמצעים אלקטרוניים לצרכי אימות.

 

בדיקת צו עיכוב יציאה מישראל הוצאה לפועל

 

מה עושים לאחר הבדיקה?

לאחר בדיקת אם יש צו עיכוב מהארץ, בהנחה שהתקבלה תשובה חיובית, ניתן לפעול במספר מישורים באמצעות עורך הדין מנוסה בהוצאה לפועל. ראשית, יש לבדוק את נסיבות הוצאת הצו ואת האמור בו. שנית, ניתן לפנות בבקשה לביטול הצו בין אם מדובר בחייב המבקש איחוד תיקים, חייב שבהתאם להחלטת רשם ההוצאה לפועל נחשב למשתמט מתשלום חובותיו, או חייב שקיים חשש לגביו שהוא עומד לצאת מישראל מבלי שיפרע את חובו. יחד עם זאת, יש לציין כי אם האדם הוגדר בתור חייב המוגבל באמצעים, לא ניתן יהיה לבטל את הצו.

 

מבחינת טענות לביטול, אם לפני שניתן הצו לא הוזמן החייב אל לשכת ההוצאה לפועל כדי לשטוח את טענותיו, הרי שזוהי עילה מספקת לבקשה לביטול הצו. שנית, ניתן לפנות אל בית המשפט לצורך ערעור על הוצאת הצו, כאשר במקרים מסוימים יהיה צורך להגיש תחילה בקשה לקבלת רשות להגשת הערעור עצמו.

 

לפרטים נוספים וקבלת ליווי משפטי 

לפרטים נוספים ולביצוע בדיקת צו עיכוב יציאה מישראל, ולקבלת ייעוץ, ליווי וסיוע משפטי, הנכם מוזמנים לפנות אל אלקוני ושות' - משרד עורכי הדין ברמת גן או בטלפון 03-5178751 ולקבל ליווי של עורך דין הוצאה לפועל ברמת גן ובמרכז, אשר מנוסה בכל תחום הוצאה לפועל כבר שנים רבות.

 

מידע נוסף עבור עורך דין הוצאה לפועל