עורך דין מקרקעין

משרד עורכי דין מקרקעין ברמת גן

אלקוני ושות' - משרד עורכי דין ברמת גן מייצג לקוחות גדולים ובינלאומיים בתחום הנדל"ן הפרטי, העסקי והמסחרי ובתחום חוזי הנדל"ן הקמעונאי. המשרד מלווה עסקאות נדל"ן של לקוחות פרטיים וכן עסקאות בין לקוחות מוסדיים (קבלנים) ללקוחות פרטיים.

 

במשרד אלקוני תמצאו עורך דין מקרקעין ברמת גן עם ניסיון מכירה ורכישה של נכסים באמצעות מכרזים בפיקוח של בית המשפט הן ככונסי נכסים והן כמנהלי עיזבונות.

 

לצורך עריכת חוזים אנו נעזרים ביועצים מהשורה הראשונה בתחום מיסוי ושמאות מקרקעין תוך היכרות עמוקה בדרכי התנהלות רשויות המס בתחומי מקרקעין ונדלן והבנה בדרישות רשויות המדינה בכל הקשור לעסקאות נדל"ן. למשרד של אלקוני ברמת גן לקוחות גדולים, בינוניים וקטנים בתחום הנדל"ן הפרטי ובתחום חוזים הנדל"ן הקמעונאי.

 

המשרד של אלקוני מלווה כיום דיירים במספר פרויקטים של פינוי בינוי באזור המרכז כגון שכונת הדר יוסף בתל אביב, שכונת כפר אברהם קריית הרב סולומון בפתח תקווה ומתחם פינסקר - אורלוב - רוטשילד במרכז העיר פתח תקווה המצויים בשלב התארגנות דיירים ובחירת יזם וקבלת היתרי בניה.

 

עורך דין מקרקעין מומלץ ומקצועי - עו"ד איריס אלקוני

חשוב לבחור עורך דין לדיני מקרקעין מקצועי הנותן שירותים איכותיים ומתמצא בתחום, שילווה את בעלי הדירות בפרויקט התחדשות עירונית, על מנת לשמור על זכויות בעלי הדירות ולדאוג שהפרויקט מתבצע בצורה חוקית ולפי דרישות החוק. עורך דין לדיני מקרקעין ונדל"ן עוסק במתן ליווי משפטי בנושאים כגון: קניית דירה ומכירת דירה, קניית דירת יד שניה, קניית דירה מקבלן, פינוי בינוי, קנייה ומכירה של מגרשים וקרקעות חקלאיות ועוד.

 

איריס אלקוני, עורכת דין מקרקעין ועסקאות נדל"ן מגיעה עם מומחיות של הרבה שנים בדיני מקרקעין ומייצגת בהצלחה את לקוחותיה בתחומים רבים ביניהם: נדל"ן, דיני מקרקעין, פרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית. המשרד ברמת גן מייצג לקוחות עסקיים ופרטיים במגוון עסקאות בתחום המקרקעין כגון: מכירת רכישת דירות, רישום בתים משותפים, עסקאות מכר של נכסים מסחריים, רכישה ומכירה של מגרשים, ייצוג קבלנים, כולל דיווח מיסוי לרשויות המס ורישום בלשכת רישום המקרקעין עד לרישומה הסופי של העסקה.

 

ליווי אישי ומקצועי

כאשר עוסקים בדיני מקרקעין, ישנה חשיבות עליונה לעבודה עם עורך דין מקרקעין מקצועי מנוסה בעריכת הסכמי מקרקעין ובבירור כל הפרטים העשויים להשפיע על ביצוע העסקה. רובנו לא מודעים לכל הבירוקרטיה המשפטית הכרוכה בקנייה או מכירה של נכס.

אם אתם מחפשים עורך דין למקרקעין מומלץ ומנוסה, אלקוני ושות' משרד עורכי דין ברמת גן מספק ליווי משפטי בתחום הנדל"ן ומקרקעין ומציע פתרונות משפטיים המותאמים נקודתית לכל צרכי הלקוח.

 

תחומי התמחות מקרקעין של המשרד ברמת גן

משרדנו מעניק שירותים משפטיים מגוונים ומתמחים במתן ליווי משפטי מקצועי בתחומי המקרקעין והנדל"ן, כדי להבטיח ללקוחותינו יצירת עסקאות נדל"ן מוצלחות ומשתלמות.

 

רכישת דירה - ליווי משפטי לעסקאות רכישה מקרקעין ונדל"ן , מכירת דירה - ליווי משפטי לעסקאות מכירה מקרקעין ונדל"ן, התחדשות עירונית - ליווי משפטי לפרוייקטים של תמ"א 38

תמ"א 38 - ליווי משפטי לפרוייקטים של תמ"א 38/1 כולל שיפוץ, הריסה ובנייה , פינוי בינוי - ליווי משפטי לפרוייקטים של פינוי בינוי - תמ"א 38/2

 

מידע נוסף - מקרקעין ונדל"ן

חוק המקרקעין, תשכ"ט-1969 מסדיר את הזכויות במקרקעין, עסקאות מכר, עסקאות רכוש ומהווה בסיס חוקי ומקור משפטי לכל עסקה או הליך בתחום הנדל"ן והמקרקעין.

הסכם רכישת נכס הוא הסכם משפטי בין שני צדדים - קונה הנכס ומוכר הנכס, המגדיר את התנאים וההגבלות שבהן מתבצעת רכישת הנכס. הסכם זה עשוי להתייחס לרכישת נכס נדיר כגון בניין מסחרי, דירה או קרקע, ויכול לכלול מגוון של פרטים כגון מחיר הרכישה, תאריך העברת הקניין, תנאים לסיום העסקה, וכל הוראות נוספות שנועדו לשקף את רצונות הצדדים המעורבים.

 

רכישת נכס כגון דירה, חנות מגרש או כל נכס מקרקעין אחר היא לרוב העסקה הכספית הכי משמעותית בחייהם של אנשים ולכן היא דורשת תשומת לב, אחריות, ידע וליווי מקצועי.

ביצוע עסקה מבלי לבדוק את הפרטים הנדרשים וללא עו"ד מקצועי יכולה להעלות בכספים רבים ולהיגמר בעוגמת נפש קשה תוך אובדן כספי כבד. לכן בחירת העורך דין המלווה ומייצג העסקת מקרקעין הינה קריטית.

המונח נדל"ן הוא קיצור לצירוף המילים "נכס דלא ניידי", שמקורו מהשפה הארמית.

התחדשות עירונית היא כותרת כללית לתהליך התערבות באזור עירוני פנוי או נמצא במצב הדורש שיפור בהיבט כלכלית, חברתית ופיזית. ההתערבות היא בעצם תהליך ההתחדשות שבו האזור העירוני עובר מהפכה מהותית .שהופכת אותו לאזור עירוני המתאים להתפתחות האוכלוסייה. המונח "התחדשות עירונית" מגלם בתוכו את כל תהליך החידוש האורבני

תהליך התחדשות עירונית מציע פתרונות והצעות אפקטיביים לטיפול בגידול באוכלוסייה והצורך במתן תשתיות באזורים עירוניים ומתייחס לשינוי תכנוני ובינוי .

הלכי התחדשות עירונית מבוצעים באמצעות מתן זכויות בניה לקבלנים מעבר לזכויות הקיימות בפועל.

ישנם שני סוגי פרויקטים עיקריים בתהליך התחדשות עירונית: פינוי בינוי תמ"א 38/2 ו- תמ"א 38/1 – חיזוק מבנים קיימים

תמ"א 38/1 היא תכנית מתאר ארצית שנועדה לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. תכנית זו קובעת הוראות למתן היתרי בנייה לצורך חיזוק. התוכנית מציעה תמריצים לביצוע החיזוק באמצעות מתן היתר לתוספות בנייה ( קומות ) לפי תוכנית בינוי עירונית ( תב"ע). הועדות המקומיות מתייחסות לשיקולים התכנוניים, נופיים, אדריכליים, תשתיות, התנגדויות שכנים, עמידה בתנאים ועוד. הרשויות המקומיות מקדמות פרויקטים תמ"א 38 באזורים שקיים צורך שיעברו תוכנית התחדשות לצורך חיזוק.

 

בתוכניות תמ"א דיירים בדרך כלל מתווספים לבניינים מעליות, מרפסות חיצוניות וחדרי ממ"ד אך הבניין לא נהרס ותוספת הבניה הינה חיצונית לבניין. כיום יש עדיפות בביצוע פרויקטים של פינוי מבנים ולא רק חיזוק מבנים , בשל ההבנה שחיזוק יסודות לעיתים אינו מספיק וכן האפשרות לתכנן מחדש שכונות יכול להיעשות רק בפרויקטים של פינוי בינוי.

הליך פינוי בינוי הינו הריסה של בניני מגורים ובנייתם מחדש, והוא הנפוץ כיום. בהליך תמ"א 38/2 "מוכרים" בעלי הדירות את הזכויות שלהם בדירה לקבלן. הקבלן מקבל תוספת זכויות מהרשות המקומית לבניית קומות נוספות באותו בניין. בתמורה לזכויות הדיירים, הורס הקבלן את בניין המגורים ובונה תוספת קומות ודירות אותן ימכור לציבור הרחב. מהכספים שמתקבלים מהמכירה, "מוכר" הקבלן בחזרה לדיירים דירות חדשות. מעבר להתחייבות הקבלן לבנות את בניין חדש ולתת לבעלי הדירות בבניין דירות חדשות מובטחת לדיירים גם תוספת שטח לדירות שלהם.

 

לרוב השדרוג נעשה באמצעות בניין חדש עם לובי מפואר ובו מעליות, תוספת ממ"ד לכל דירה, תוספת מרפסת שמש , עליה בקומת המגורים, חניה עילית או תת קרקעית רשומה בטאבו, מחסנים , אפשרות למימון דמי תקופתי של דמי הניהול וכיוב' הכל בהתאם למיקום הבניין ולשווי הדירות ולניהול מו"מ סין הדיירים לבין הקבלן/היזם בליווי עורך דינם. ככל שהבניין במיקום "יקר" יותר יהיה ביכולתו של היזם להציע יותר לדיירים הקיימים בתמורה לזכויותיהם.

מדובר בתהליך ארוך טווח. מרגע ההתארגנות של הדיירים ועד למציאת יזם/קבלן , חתימה על הסכם מכר מול הקבלן , מציאת דיור חלוף למשך תקופת ההריסה והבניה של הבניין ועד לקבלת מפתח של דירה חדשה יכולים לעבור שנים רבות. מגמת המחוקק היא לצמצם את משך הזמן ועל כן נחקקו החוק ההסדרים החדש חוקים המצמצמים את משך הזמן עד מתן היתרים לקבלן מרגע הגשת בקשה להיתר.

על מנת לאפשר את הליכי התחדשות עירונית המחוקק פטר את הדיירים מתשלומי מיסים ו/או כל תשלום אחר. יחד עם זאת מדובר בהליך מורכב , ארוך טווח הדורש מתן בטחונות לדיירים עבור דירותיהם ולפיכך דרוש ייצוג משפטי מקצועי כאשר על עורך הדין שמייצג את הדיירים לוודא שבסופו של יום לדיירים יש את כל הבטוחות הנדרשות לקבל את דירתם חזרה בתוספת כל השטחים והשדרוגים שהובטחו להם. מאחר וההליך אורך זמן, ובחייהם של בעלי הדירות חלים ארועים המשפיעים על הליכי התמ"א וכן לכל דייר קיימים צרכים שונים בהתאם לגילו, מצבו המשפחתי והכלכלי וכיוב' הרי קיימת חשיבות עצומה בבחירת עורך דין מייצג בעל ניסיון וידע והבנה בהליך וגם בשל ההיבט המיסוי של העסקה המשתנה מבעל דירה אחד לשני.

לאחרונה, בעידוד המחוקק, קיים מעבר מפינוי בינוי של בניינים בודדים לפינוי בינוי של מתחמים שלמים. זאת לאור ההבנה שיש צורך יחד עם הליכי פינוי בינוי של בניני המגורים הקמת ושיפור תשתיות שכונתיות כגון מוסדות חינוך, דת, איזורי מסחר, תחבורה וכיוב'. בחוק ההסדרים האחרון משנת 2021 עליו יפורט ניתנו תמריצים ליזמים וקבלנים המבצעים פרויקטים של מתחמים עירוניים כוללים.

 

אם אתם מעוניינים בליווי משפטי ומקצועי בתחום המקרקעין ונדל"ן, תפנו אלינו לתיאום פגישת ייעוץ ונשמח להעניק לכם את השירות הטוב ביותר!

לתאום פגישת ייעוץ חינם עם עורך דין מומחה
למקרקעין ברמת גן

אלקוני ושות', משרד עורכי דין ברמת גן, מתמחים בייצוג מקרקעין, חדלות פירעון, ייפוי כוח מתמשך, ופועלים במצוינות חסרת פשרות ומעניקים שירות וליווי משפטי ויחס אישי לכל לקוח.

 


 

מאמרים בנושא מקרקעין ונדל"ן

עסקת קומבינציה

מיסוי מקרקעין ברכישת דירות למגורים

סיכונים בעסקאות מקרקעין

רכישת דירה מקבלן - כל מה שחשוב לדעת

ייעוץ ותכנון מיסוי מקרקעין

תיקון רישום צו בית משותף

רישום דירת ירושה בטאבו