רכישת דירה מקבלן - כל מה שחשוב לדעת

 

רכישת דירה מקבלן הינו תהליך מסובך שדורש התייחסות למספר מסמכים והסכמים.

להלן הנחיות חשובות שיעזרו לכם להתמודד עם הצרות שעלולות לצוץ במהלך תהליך הרכישת דירה מקבלן:

 

התוכן הרלוונטי של חוזה הקנייה

כל חוזה רכישה צריך לכלול פרטים רלוונטיים לגבי הנכס המסוכם. במקרה של רכישה מקבלן, יש לוודא שהקונה מבין את הפרטים הנכונים והכלולים בחוזה הקנייה, ובמיוחד את הפרטים הקשורים למסמכי האישור המסופקים על ידי הקבלן.

 

קריאה מקיפה של מסמכי המסירה

אם אתם רוכשים דירה מקבלן, יש לוודא שמסמכי המסירה מכילים את כל הפרטים הרלוונטיים לגבי הנכס, ובמיוחד את הפרטים הקשורים למצב המשפטי והפיננסי של הקבלן. חשוב לוודא שהקבלן יכול למסור לכם את כל המסמכים הנדרשים.

 

זכויות הקונה

במהלך התהליך של רכישת דירה מקבלן, חשוב לוודא שהזכויות החשובות של הקונה נשמרות. חשוב לוודא שהקונה מקבל את הנכס במצב המתאים וכפי שכתוב בחוזה הקנייה. כמו כן, על הקבלן למסור לקונה את כל המסמכים הנדרשים לרכישת הנכס, ולוודא שכל המסמכים המסופקים הם נכונים ומעודכנים.

 

בדיקת הנכס

כדי לוודא שהנכס נמצא במצב המתאים ושאין כל בעיות מוסתרות, כדאי לבצע בדיקת הנכס על ידי מומחה בתחום. במסגרת הבדיקה על המומחה לבדוק את מצב הבניין, המערכות הטכניות שלו וכן את כל הבעיות והמגבלות הקיימות בנכס. תוצאות הבדיקה יכולות לשמש כנקודת מוצא למשא ומתן בין הקונה והמוכר.

 

תנאי התשלום

ברגע שקובעים על מחיר הדירה, חשוב לוודא את תנאי התשלום. כדאי לבדוק האם התשלום מתבצע במספר תשלומים או כאשר נמסרת הדירה. כמו כן, כדאי לוודא עם המוכר כמה זמן יש לך עד לתשלום המלא ומהם העונשים המשפטיים אם אתה אינך מצליח לשלם בזמן.

 

זכויות המוכר

בכדי לוודא שכל הצעדים נעשו בצורה הנכונה ושכל הנכסים והתנאים הנדרשים מסורים לך כקונה, חשוב לוודא שכל הזכויות של המוכר נשמרות. כמו כן, חשוב לוודא שהמוכר מספק את כל המסמכים הדרושים.

 

תפקידו של עורך דין שמייצג רוכשי דירה מקבלן

חשוב לזכור שקניית דירה היא תהליך מסורבל ומסוכן וכיוון שכל רכישת נכס עסקית היא משקעת משפטית, רצוי לפנות לעורך דין מומחה ומומלץ למקרקעין כמו  אלקוני ושות' - עורך דין מקרקעין ברמת גן, שייצג אתכם ושיכול לסייע בנושאים שונים כגון בדיקת חוזים, בדיקת הנכס, בדיקת הזכויות של המוכר ובכלל לפשט עבורך את תוכן הסכם המכר ולערוך בו שינויים לטובתכם במידת הצורך . העורך דין ולעזור לך להבין את הזכויות שלך ולהבטיח שאתה מתקדם בצורה נכונה ומאובטחת בכל שלבי הרכישה.

 

אלקוני ושות' - משרד עורכי דין ברמת גן מעניק ייעוץ וליווי משפטי מקצועי ואישי ללקוחות במהלך עסקאות מקרקעין / נדל"ן. המשרד של אלקוני מייצג לקוחות גדולים ובינלאומיים בתחום הנדל"ן הפרטי, העסקי והמסחרי ובתחום חוזי הנדל"ן הקמעונאי. צרו קשר היום לתאום פגישת ייעוץ חינם בטלפון: 03-5178751