מאמרים

חדלות פירעון – מה זה אומר?

חדלות פירעון היא מצב שבו חברה (תאגיד כלשהו) או אדם אינם יכולים לפרוע את חובם, בין אם בשל כמות החובות הרבה שלהם ובין אם בשל העובדה שאינם יכולים לפרוע את החוב בתוך פרק זמן קצר, כפי שנדרש מהם. חדלות פירעון של אדם יכולה להביא להליך של פשיטת רגל, לעומת זאת מצב של חדלות פירעון תוביל חברה או תאגיד להליכי פירוק או להליכי הבראה, בהתאם לנסיבות אותו מקרה.

ליצירת קשר לחצו כאן

אדם פרטי מול חברה

על פי דיני חדלות פירעון עומדות לרשותם של המעורבים בכך מספר אפשרויות: הליכים משפטיים וגם גיבוש הסדרים מיוחדים מחוץ לכתלי בית המשפט. אלה מותאמים נקודתית למצבו של החייב ולנסיבות שבהם נכנס לאותם חובות ומתקשה לפרוע אותם ומטרתם לאפשר לו להתמודד עם הקושי הרב הטמון בכך ולחזור לתפקוד כלכלי מלא במהירות האפשרית.

חדלות פירעון של חברה יכולה להוביל בעקבותיה לאחד מתוך שני תרחישים: פתיחה בהליכי פירוק, או, מנגד, כניסה להליכי הבראה על מנת לשקמה ולהחזירה לתלם. מצב חדלות פירעון אצל אדם פרטי מוביל אך ורק להליך אחד – פשיטת רגל, בין אם הוא נפתח בהתאם לבקשתו של אותו אדם ובין אם בהתאם ליוזמת נושיו, המעוניינים שהחוב כלפיהם יוסדר. אפשרות של כינוס נכסים יכולה גם היא לבוא לידי ביטוי, הן במקרים של חידלות פירעון של חברות והן במקרים של חידלות פירעון של אנשים פרטיים. אצל אדם פרטי יחייב כונס הנכסים על מכירת נכסיו ואילו במקרים של חברה הנכנסת להליכי פירוק בעקבות חידלות הפירעון, מינויו של כונס הנכסים היא הקפאת אותם הליכים נגד החברה.

ישנה חשיבות רבה מאד בסיוע של עורך דין, כאשר נקלעים למצבים כאלה ולקבלת סיוע משפטי מקצועי מטעמו של גורם מנוסה ומיומן המתמחה בהליכי פשיטת רגל ובעל ידע רב בכל הקשור לדיני חברות. נקלעתם למצב כזה וזקוקים למענה מהיר? משרד אלקוני הוא הכתובת המתאימה עבורכם. המשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי ומציע פתרונות משפטיים, המותאמים נקודתית לצרכי הלקוח. לסקירת כלל שירותי המשרד, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 03-5178751