חוק חדלות פירעון החדש – קווים לדמותו

חוק חדלות פירעון החדש הוא חוק מבורך מאד, כפי שסוברים מומחים רבים המתמחים בהבראת חברות ובפירוקים. חוק זה אמור לקצר הליכים, להגדיל את חלקם של הנושים הרגילים על חשבונן של הרשויות ועל חשבון הבנקים והוא הופך את הליך פשיטת הרגל כחלק מהליך שיקומי ופחות כהליך הנלוות אליו סטיגמות חברתיות וסטיגמות משפטיות שליליות.

 

משמעות החוק

במקרים של חדלות פירעון חוק חדש שעבר בקריאה שנייה וגם שלישית הוא ללא ספק צעד אחד נוסף ברצון לאפשר ליחידים לעבור שיקום כלכלי ומתוך כוונה לסייע להם בתקופה לא פשוטה, מבלי שהדבר יהיה מלווה בסטיגמות שלישיות ובקשיים נוספים לא פשוטים. זהו חוק שהוא בשורה של ממש בעיקר בפן החברתי שלו, ולמרות שיש לו ערך שיקומי כלכלי רב מאד, הוא שם דגש יותר על העניין הערכי. בזכותו יכולים החייבים ליהנות מהזדמנות שנייה, ולמעשה – גם החברה עצמה. בזכותו חייבים פושטי רגל לא יוקעו מהחברה והם יוכלו לעבור הליך מסודר של שיקום שיעזור להם גם בהמשך.

 

הלכה למעשה

בפועל, יקצר חוק זה את תהליך פשיטת הרגל וייקבע סדר חדש בכל הקשור בחדלות פירעון. החוק החדש יקל משמעותית על החייבים לנהל הליכי חדלות פירעון, מתוך מטרה להביא אותם לשיקום וגם להיפטר מכל המגבלות הרבות הנלוות לחובות הגבוהים. יחד עם זאת, עבור הנופשים יטיל החוק קשיים רבים בכל הקשור ליכולת הגבייה שלהם ויהפוך זאת לאתגר נוסף, לא קל. כך או כך, מומלץ מאד ולו כדי לנצל את היתרונות הרבים של החוק החדש, להיעזר בעורכי דין, המתמחים בפשיטת רגל, הן כדי להבין את משמעותו המלאה של החוק והן כדי לגבש התנהלות נכונה שתעזור להתמודד עם החובות ועם המצב הכלכלי הלא פשוט.

 

זקוקים לייצוג משפטי ע"י עורך דין חדלות פירעון ברמת גן ? משרד אלקוני הוא הכתובת הנכונה עבורכם. המשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי ומציע פתרונות משפטיים, לרבות במקרים של פשיטת רגל / חדלות פירעון וחובות גדולים, המותאמים נקודתית לצרכי הלקוח. לחצו לסקירת כלל שירותי אלקוני ושות - משרד עורכי דין ברמת גן  או לקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 03-5178751

 

למידע נוסף עורך דין חדלות פירעון