עורכי דין פשיטת רגל ברמת גן

אחת לכמה זמן אנחנו שומעים או קוראים בתקשורת על פשיטת רגל חובות של חברות גדולות וקטנות, מצבים בהם החברות מפסיקות לתפקד ומשאירות אחריהן עובדים עם ספקות ופחדים גדולים לגבי עתידם.

 

אחת הבעיות הגדולות של פשיטות רגל, כפי שמצהירים לא פעם עורכי דין פשיטת רגל בתל אביב ובמקומות אחרים, בעוד שהבעלים יכול להתאושש ולפתוח חברה תחת שם אחר, ובעוד שהנושים, בעיקר הגדולים (בנקים, חברות אשראי ועוד) מקבלים את כספם, הרי מי שנשאר מאחור הם העובדים שלא פעם הזכויות שלהם נפגעות. במקרים רבים מדובר על עובדים אשר מקום העבודה הקצה להם פנסיה וביטוח בריאות, וכעת אין להם דבר. לכן עולה שאלה, מה הם זכויות עובדים בפשיטת רגל?

 

ראשית, יש לציין שהמדינה במובן מסוים התכוננה למקרים כאלה. על פי החוק, ביטוח לאומי יהיה חייב לפצות את העובד בתשלומים שהמעסיק היה צריך לשלם לו, עד סכום מסוים. כלומר העובד לא יקבל הכל אך לפחות יקבל חלק מהכסף. שנית, ביטוח לאומי יעביר גם כסף לקופות גמל, קרנות פנסיה וביטוח מנהלים של העובד. יש לציין שאם למעסיק יש נכסים, אז הכסף יועבר תחילה משם ורק לאחר מכן ממוסד לביטוח לאומי. נקודה חשובה, בשביל שהעובדים יוכלו לקבל את כספם, הם חייבים להיעזר בצו פירוק או צו פשיטת רגל. דבר שדורש אומנם הרבה סבלנות ובירוקרטיה, אך זה הכרחי.

 

יש לציין, שבשביל לקבל את הכספים הנ"ל, חשוב כמובן שתהיה הגדרה ברורה של פשיטת רגל, כלומר בית המשפט חייב להוציא צו פשיטת רגל או צו פירוק לחברה, הוא חייב למנות נאמן או מפרק לחברה, וכן פרטי תביעה של העובדים מאושרים על ידי נאמן בית המשפט.

 

במידה והתשלומים כלפי העובדים אינם משולמים על ידי המעסיק, הרי שהם יכולים להתאגד בעצמם ולדרוש הגשת צו פשיטת רגל כנגד המעסיק. לפני כן מומלץ לפנות אל עורכי דין פשיטת רגל בתל אביב או בכל מקום אחר, בשביל להבין את ההשכלות של צעד זה.

 

אם אתם רוצים לקבל עזרה בנושא של פשיטת רגל / חדלות פרעון, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, שמי איריס אלקוני, אני עורכת דין מתמחה לחדלות פירעון ברמת גן ומתעסקת, בין היתר, גם בפשיטות רגל חובות וכן זכויות עובדים במצבים של פשיטת רגל וחדלות פירעון. אלקוני ושות' משרד עורכי דין ברמת גן מתמחה בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי ומציע פתרונות משפטיים, לרבות במקרים של פשיטת רגל וחובות גבוהים. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר עוד היום ואני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה.