עורך דין לענייני עבודה

מדי שנה מוגשות אלפי אם לא עשרות אלפני תביעות הקשורים לדיני עבודה. כל מי שבקיא מעט בשוק העבודה בישראל וקורא עיתונות כלכלית יודע, גם אם יש בו חוקים רבים שאמורים להגן על העובדים הוא שוק בעייתי שכן רמת הפיקוח בו לא גבוהה וישנם, לצערנו, לא מעט מעסיקים פוגעים בזכויות של העובדים ואלה נאלצים להתמודד איתם ביהמ"ש.

 

לעובדים בישראל, כמו בלא מעט מקומות אחרים בעולם, יש שתי בעיות עיקריות. הראשונה, למרות שהם הרוב, הם קבוצה יחסית חלשה, שכן הם אינם מאוגדים ולכן הרבה פעמים הם נאלצים לעמוד לבד מול המעסיקים. בעיה שנייה, שוק העבודה הוא מאוד בעייתי, עובד יעדיף לפעמים לאבד את הזכויות שמגיעות לו אך לא לאבד את מקום עבודתו.

 

לכן בדיוק נכנס עורך דין לענייני עבודה, למקום בו הוא אמור לעמוד לצד העובדים ולעזור להם במאבקם מול המעסיקים. מאבק זה לא חייב להגיע לבית המשפט, הרבה פעמים מספיק שעורך דין ישלח למעסיק מכתב התראה לפני תביעה בשביל שהמעסיק ייתן לעובד את כל מה שמגיע לו. הרבה פעמים משתלם לעובד להשתמש בשירותיהם של עורכי דין לענייני עבודה בידיעה ברורה שהוא לא הולך לבית משפט, שכן מבחינה כלכלית, למעסיק יש יכולות גבוהות יותר מאשר לו, ולכן גם אם הוא ינצח במשפט, הוא עלול להפסיד בדרך את כל כספו.

 

עורך דין לענייני עבודה עומד לצד העובדים במגוון נושאים, במקרים מסוימים, בעיקר כשמדובר בחוזים רציניים בחברות גדולות, הוא ידאג לנהל עבורם את המו"מ עוד לפני חתימת החוזה, לאחר מכן הוא ידאג לעמוד על כל הזכויות של העובד מול המעסיק, החל ממשכורת, ימי חופשה, ימי מחלה, דמי הבראה, פנסיה, ועוד. מלבד זאת הוא גם יעמוד לצד העובד במקרה בו המעסיק נוהג מולו באופן לא יאה, עם זה ביחס פוגעני, מעליב, ועם זה ביחס שלילי שנובע בגלל מינו, דתו, צבע עורו או סימן אחר.

 

חשוב להבהיר שעורכי דין דיני עבודה לא מייצגים רק את העובדים אלא גם את המעסיקים במקרים בהם העובדים אינם ממלאים את הצד שלהם בהסכם העבודה שביניהם או לחילופין, במקרים בהם הם נתבעים על ידי העובדים.

 

אם אתם מחפשים עורך דין לדיני עבודה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם עו"ד איריס אלקוני אשר משרדה מייצג עובדים ומעסיקים מתחומים שונים. עו"ד אלקוני היא בעלת אלקוני ושות' - משרד עורכי דין ברמת גן ומייצגת שנים רבות בתחום דיני עבודה. אתם מוזמנים לפנות אליה והיא תשמח לעזור לכם בכל עניין ועניין.