ייפוי כוח מתמשך – כדאי וחשוב לדעת

 

בשנת 1962 נחקק חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, המאפשר את מינויו של אפוטרופוס על כל אדם בגיר (בן 18 ומעלה) באחד מתוך שני מקרים: במקרה הראשון – כאשר הוא איננו יכול לדאוג לענייניו, בין אם באופן חד פעמי ובין אם באופן קבוע, בין אם לדאוג לחלק מענייניו ובין אם לכולם, ובמקרה השני – כאשר אותו אדם בגיר נחשב כ"פסול דין", כלומר, בשל ליקוי בשכלו או בשל מחלת נפש, ממנה הוא סובל, הוא איננו מסוגל לדאוג לכלל ענייניו.

 

מידע אודות עורך דין ייפוי כוח מתמשך ברמת גן

 

שינויים חשובים בחוק ותקנות ייפוי כח מתמשך

מספר עשורים לאחר חקיקתו של חוק זה, בשנת 2016, תוקן החוק ונוסף לו שינוי בעל חשיבות רבה. שינוי זה, תיקון מספר 18, כולל תקנות עבור הליך ייפוי כוח מתמשך. במסגרתו ניתנת האפשרות לתת את ייפוי הכוח המתמשך וכן הנחיות כלשהן לאדם כלשהו, לקבוע כיצד יטופלו ענייניו האישיים של אותו בגיר ומה ייעשה ברכושו (לרבות הנחיות בכל הקשור לטיפול רפואי בגופו). כל זאת אם יגיע למצב שבו הוא איננו יכול לקבל החלטות חשובות אלו בעצמו.

 

מטרותיה של התקנה

מטרתה העיקרית של הנחיה זו הוא לשמור על כבודו של האדם ולממש, בבוא העת, אם יידרש בכך, את רצונו המלא. כדי לדעת מה זה ייפוי כוח מתמשך יש לבחון את החוק ולהתייחס לשינויים שחלו בו בשנת 2016. ייפוי כוח זה מהווה מסמך משפטי לכל דבר, המאפשר לכל אדם בגיר לקבוע בעצמו מי יטפל בענייניו וגם כיצד אלה יטופלו. הדבר ייכנס לתוקף, כאמור, במצב שבו לא יוכל עוד לטפל בעצמו או להביע את רצונותיו. יתרונו הרב של ייפוי כוח זה הוא העובדה כי הבגיר בוחר מרצונו החופשי לחלוטין את האדם שיטפל בענייניו כאשר הוא עצמו לא יוכל לעשות זאת וכי הוא מבין באופן מלא את כל המשמעות הנלוות לכך, כמו גם תוצאותיו של ייפוי כוח מסוג זה. הדבר צריך להיעשות ולהיחתם מראש, בין אם בפני עורך דין לייפוי כח מתמשך ובין אם בפני בעל מקצוע, כאשר מדובר בייפוי כוח רפואי.

 

מעוניינים בעריכת ייפוי כח מתמשך?

תפנו למשרד של עו"ד איריס אלקוני ושות' - עורכי דין לייפוי כוח מתמשך ברמת גן. המשרד מתמחה בעריכת ו- הגשת ייפוי כוח מתמשך ומוסמך לחתום בהתאם לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות משנת 1962. לקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 03-5178751