לבטל את החוב – חוק לטובת החייבים

כבכל תחום, גם בתחום ההוצאה לפועל והחובות צצים ועולים חוקים שונים, העוברים שינויים לאורך השנים. מטרתם היא לאפשר, בסופו של דבר, לחייבים להסדיר את חובותיהם כמה שיותר מהר ולחזור  לשגרת חייהם בקלות מבלי לגרור אחריהם סיבוכים שונים.

 

למידע אודות משרדינו ברמת גן

 

חוק לביטול חובות בהוצאה לפועל הוא חוק חשוב במיוחד שאושר השנה (2018) בקריאה ראשונה. חוק זה יאפשר לאותם חייבים, הנמצאים בהליך מול ההוצאה לפועל למחוק את חובותיהם ולהתחיל תהליך מיוחד של שיקום. לחוק מגבלות שונות וכדי ליישמו יש לעמוד בכמה תנאים.

 

משמעות החוק - ביטול חוב בהוצאה לפועל

חוק ביטול חוב בהוצאה לפועל רלוונטי לחובות קיימים ולא לחובות עתידיים ונחשב למחמיר, בהשוואה לחוקים אחרים. נכון להיום ישנם מאות אלפי ישראלים עם תיקים בהוצאה לפועל. חלקם גוררים אחריהם חובות כבדים וסיכויים לצאת ממעגל החובות קלוש מאד. מטרתו העיקרית של חוק ביטול חובות בהוצאה לפועל היא להקל במידה מסוימת על החייבים שלא שילמו את חובותיהם במשך שנים וסביר שלא יוכלו גם לעשות זאת. במקרים כאלה אין לנושים עניין להסדיר את החובות (שכן הסיכוי שיקבלו את כספם חזרה אפסי) ולמדינה רצון רב לסייע לחייבים ולאפשר להם להשתקם כלכלית ולחזור לפעילות העסקית.

 

חשוב לדעת

עבור בעלי עסקים רבים עם חובות ההתנהלות מול הנושים ומול ההוצאה בפועל היא אתגר לא פשוט. החובות שצברו לאורך השנים נגררים במשך שנים ארוכות ומפריעים משמעותית להתנהלותם העסקית. הם מתמודדים עם מוגבלויות רבות, אינם יכולים לצאת מן הארץ, מתקשים בתפעול חשבון הבנק שלהם, בפתיחת עסק חדש אם ירצו ואף בניהולו של עסקם הקיים.

 

כדי ליהנות מיתרונותיו של חוק ביטול חובות הוצאה לפועל יש לעמוד במספר קריטריונים ולהגיש לאחת מלשכות ההוצאה לפועל בקשה להפטר. הדבר אפשרי אך ורק לבעלי חובות שהתקיימו נגדם הליכים עד למועד הגשת הבקשה ובעזרתו של עורך דין הבקיא בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לתחום ומתמחה בטיפול בתיקים הקשורים להוצאה לפועל. במקרים בהם יוחלט שלא לקבל את בקשתו של החייב לבטל את חובותיו, עליו לדעת כי המידע שנאסף עליו יועבר ישירות לנושים/לזוכים וייתכן ויימצא את עצמו מול בקשות לעיקולים הן על נכסים והן על זכויות, שהוסתרו לאורך השנים.

 

יש לכם חובות גבוהים? משרד אלקוני הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה. המשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי ומציע פתרונות משפטיים, לרבות במקרים של חובות ובקשות למחיקתם. לסקירת כלל שירותי המשרד, לחצו אלקוני - משרד עורכי דין ברמת גן או בטלפון, התקשרו 03-5178751