פשיטות רגל תיקים

עומדים לסגור עסקה עם גורם מסוים? אל תחתמו לפני שאתם עושים בדיקת עיקול ומבררים האם הוא נמצא בתהליך של פשיטת רגל מבלי שהוא יידע אתכם. לצערנו הרב לא מעט גורמים שנמצאים במצב זה, ממשיכים לעשות עסקים, לעיתים הסוואה באמצעים שונים, אשר מאפשרים להם לחמוק בצורה כזו או אחרת, ולעיתים בלי ליידע את האדם איתו הם עומדים לעשות עסקה, שהם נמצאים במצב של פשיטת רגל ויש עליהם עיקולים.

 

 הרעיון של בדיקת עיקול הוא לברר האם האדם מולו אנחנו עובדים, חייב כספים לגורמים מסוימים ומאחר והוא לא עמד בהחזר שלהם, הרי שהוגשו נגדו עיקולים, בדרך כלל מדובר על עיקולים על החשבון, מה שאומר שהוא לא יכול לבצע שום פעולה איתו, לכן אם תמכרו לו משהו, הוא לא יוכל לשלם לכם באמצעות החשבון. כמו כן, בדיקת עיקול יכולה ללמד אתכם, עם מי אתם עושים עסקים, הרי אם הוא הגיע למצב לפיו החשבון שלו מעוקל, כנראה שהוא לא עומד בתנאי החזר חובות, וזה יכול להזהיר אתכם שלא לעשות איתו עסקאות.

 

הרבה פעמים מגיעים למצב כזה לפני או כתחליף למצב של פשיטות רגל תיקים רבים נפתחים בסיטואציה זו, כשאנשים חייבים כספים ולא יכולים לעמוד בהחזר שלהם. אם הם לא הכריזו על עצמם כפושטי רגל, על מנת להימנע מהגבלות שמוטלות במצב זה או כתוצאה מכך שהבקשה לא התקבלה (מאחר והוכח שיש להם כיצד לשלם את החובות) והנושה לא ביקש להכריז עליהם כפושטי רגל, אז מצב הביניים הוא עיקול, שימנע מהם לבצע פעולות בחשבון עד החזר החובות. דוגמא קלאסית לעיקול חשבון ניתן כשגבר איננו מוכן לשלם מזונות, אז נדרש עיקול על החשבון על מנת שלא יבריח את כספו החוצה ויטען שהוא פושט רגל.

 

בדיקת עיקול אפשרי לעשות ברשות האכיפה והגבייה דרך רשם ההוצאה לפועל, ניתן להגיש שאילתא בנושא זה דרך האינטרנט. חשוב להבהיר שהבדיקה נעשית רק על ידי מי שהרשות להוצאה לפועל הכריזה עליו חייב מוגבל ולא על מי שלא רשום שם.

 

אם אתם מחפשים דרך להתמודד עם פשיטות רגל תיקים פרטיים ומסחריים או עם מצב של עיקולים, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואני אשמח לחזור אליכם. שמי איריס אלקוני ואני עורכת דין שמתמחה בנושא. אני משמשת גם כנאמן בפשיטת רגל ומייצגת בעלי חוב מסוגים שונים. אתם יכולים ליצור איתי קשר בטלפון ובאינטרנט.

 

לפרטים נוספים בנושא פשיטות רגל