מאמרים

משרדי עורכי דין פשיטת רגל

אחד הפרקים החשובים והכואבים בעולמן של חברות רבות ובפרט של בעלי חברות הוא, פרק שעוסק בפשיטות רגל. כידוע פשיטת רגל הוא תהליך שניתן לקיים הן כאדם פרטי והן כחברה. הרעיון שעומד מאחוריו הוא, אם החברה הופכת חדלת פירעון, אז היא יכולה להצהיר שהיא מבקשת להיכנס לתהליך של פשיטת רגל. כמו כן הנושים שלה יכולים לדרוש להכניס אותה להליך שכזה על מנת שלא תוכל לבצע פעילות כלכלית ותהיה מחויבת להגיע להסדר חובות בשביל להחזיר להם את כספם.

 

בדרך כלל מצב של פשיטת רגל חברה מתבצע כשהחברה איננה מצליחה לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלה כתוצאה מסיבות שונות, החל מניהול כלכלי גרוע (מרשלנות ועד מעשים הגובלים במעשים פליליים), ירידה דרסטית בהזמנות ובמכירות, השקעות לא נכונות ועוד. בכל אחד מהמצבים ידע משרד עורכי דין פשיטת רגל להסביר שהחברה איננה יכולה לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלה ואין ברשותה אפשרות להחזיר את החובות שלה, לכן עליה להכריז על עצמה כפושטת רגל.

 

מצב של פשיטת רגל חברה נועד להגן על בעלי החברה, עובדי החברה וכן על הנושים. כיצד? במצב כזה, מתמנה כונס נכסים לחברה והוא מוכר את נכסיה השונים במטרה להחזיר את חובות החברה לנושים, העובדים נהנים מהגנה ופיצויים בהתאם לחוק, ובעלי החברה אינם יכולים להיתבע על החובות אליהם הגיע החברה. כן המקום להדגיש, במקרים מסוימים בעלי החברה כן יכולים להיתבע, למשל אם מתברר שהם ביצעו עבירות פליליות שהובילו לפשיטת רגל.

 

במקרה של פשיטת רגל, יכולות חברות מתחרות או חברות השקעות שונות להחליט לרכוש את החברה ולנסות להציל אותה, בדרך כלל המחיר בו הן יקנו את החברה יהיה אפסי, שכן החברה תרצה להימכר בכל מחיר בשביל שלא לשבוק חיים, וכן כונס הנכסים יעדיף למכור אותה במחיר הפסד בשביל שהחברה תמשיך לתפקד והעובדים לא יפוטרו.

 

אחת הבעיות עליהן מכריזים משרדי עורכי דין פשיטת רגל הוא לא דבר מוחלט, חברות רבות שהוכרזו כפושטות רגל, קמו לתחייה תחת שם אחר עם אותם בעלים, בלי שהם החזירו את כספם לנושים שלהם.

 

לסיום, אם אתם מחפשים משרד עורכי דין פשיטת רגל שיטפל במקרה, מכל צד שהוא, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר, שמי איריס אלקוני אני עורכת דין שמטפלת בפשיטת רגל חברה מסוגים שונים, אתם מוזמנים לפנות אלי במייל או בטלפון ואשמח לעמוד לרשותכם.