מאמרים

הגבלות על פושט רגל

מצב של פשיטת רגל הוא לא מצב נעים, לא למי שמגיש את הבקשה ולא למי שנאלץ להתמודד מהצד השני קרי נושים. אך בכלכלה המודרנית, מצבים של פשיטת רגל מתרחשים לא מעט, וקיימים הסברים טובים מדוע מאפשרים זאת וכיצד זה יכול לעזור גם למגיש הבקשה לפשיטת רגל וגם לנושים שלו, במידה מסוימת.

 

 פשיטת רגל היא מצב בו אדם אשר חייב כספים, מודיע שלא יכול לעמוד בהחזרתם ומבקש הגנה של בית המשפט והמערכת מפני הנושים שלו. בעזרת עורך דין לפשיטת רגל הוא מגיש בקשה שיכריזו עליו פושט רגל. ברגע שהבקשה מתקבלת, לא ניתן לתבוע ממנו את הכספים שהוא חייב, ולמעשה הוא נכנס להסדר חובות, במהלכו הנושים נאלצים לוותר על חלק מסוים (לעיתים החלק העיקרי) בחוב שלו כלפיהם ועליו מוטלות הגבלות על פושט רגל. כלומר, מוטלות עליו הגבלות שונות שמונעות ממנו לבצע פעילויות כלכליות מסוימות.

 

הרעיון של קבלת הבקשה וההכרזה היא, לאפשר לאנשים בעלי חוב להתמודד עם המצב ולצאת לדרך חדשה. יש ברעיון של פשיטת רגל אלמנט מוסרי, לפיו אנחנו לא מבקשים לדרוך ולפגוע באנשים, אלא מבקשים לעזור להם. חשוב להבהיר הגבלות על פושט רגל הן מצד אחד עונש מסוים, על כך שהוא הגיע למצב הזה, אך מצד שני, הן מיועדות לעזור לפושט רגל לא להעמיק את חובותיו, ובכך הוא יכול לצאת מהם בצורה הרבה יותר מהירה ונוחה.

 

אחרי שמוטלות אותן הגבלות על פושט ואחרי שעורך דין לפשיטת רגל מצליח להביא להסדר נושים על החובות, יתחיל תהליך של החזר חובות. תהליך זה יתבצע באופן כזה, שבעל החוב ישלם סכום מסוים מדי חודש בשביל להחזיר את חובותיו לנושיו על פי האפשרויות שעומדות לרשותו, כל עוד החובות לא ישולמו לגמרי על פי ההסדר, אותן הגבלות על פושט רגל עדיין יתקיימו. במידה ופושט הרגל לא יכול לעמוד בתנאי החוב, הוא יכול להגיש צו הפטר בפשיטת רגל, שיעזור לו למחוק חלק מתשלום החוב.

 

אם אתם רוצים לדעת עוד על פשיטת רגל, אתם מוזמנים לפנות אלי, עו"ד איריס אלקוני, עורך דין לפשיטת רגל שמייצגת אנשים פרטיים וחברות. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ואני אשמח לעמוד לרשותכם. באתר שלי תוכלו למצוא מגוון רחב של מידע מקיף ומקצועי בנושא. כל מה שעליכם לעשות זה להשאיר פרטים ואני אחזור אליכם בהקדם.