מאמרים

מזונות בפשיטת רגל

אנשים רבים שמתחילים בתהליך של פשיטת רגל, אינם יודעים מה קורה עם נושא מזונות בפשיטת רגל. מדובר בנושא שכל אדם אשר מחויב לשלם מזונות ומתחיל הליך של פשיטת רגל חייב ללמוד היטב. קודם כל, הדבר הראשון שחשוב לציין הוא שבהסדר פשיטת רגל – מזונות אינם נכללים.

 

תשלום אשר הוטל על האדם בצו בית משפט, כמו מזונות, נשאר לעמוד על כנו אף על פי שהאדם מוכרז כפושט רגל. לכן, גם אדם שמתחיל לבצע הליך פשיטת רגל, חייב להמשיך לשלם את תשלומי המזונות בזמן, ולסגור חובות קודמים אם ישנם – שכן, אי תשלום דמי מזונות בפשיטת רגל עלול להאיר את האדם באור שלילי מול בית המשפט לאורך כל התהליך, ובעת הגשת בקשה לצו הפטר. 

 

פנו אל עורך דין מקצועי עוד היום

אם אתם חושבים להתחיל בתהליך של פשיטת רגל, פנו עוד היום אל משרדה של עורכת הדין איריס אלקוני על מנת שתעניק לכם ייעוץ מקצועי, תסביר לכם על כל העניין של תשלומי מזונות בפשיטת רגל ותסייע לכם לעבור את התהליך כולו בצורה הרבה יותר טובה ונכונה. כאמור, בהליך פשיטת רגל, מזונות אינם נכללים ולכן חשוב מאוד להמשיך עם התשלומים שלהם, או לנסות להגיע להסדר זמני עם הצד השני בכדי שצד זה לא ייכלל גם הוא ברשימת הנושים – ואז מצבכם עלול להיות הרבה יותר גרוע. 

 

לעבור הליך פשיטת רגל בצורה נכונה

אין ספק כי תהליך של פשיטת רגל איננו תהליך פשוט כלל. מדובר בהליך מורכב במיוחד, הכולל בתוכו פרטים רבים והגבלות רבות, בייחוד עבור אנשים שצריכים להמשיך ולשלם דמי מזונות בפשיטת רגל. בנוסף, פעמים רבות רואים אנשים אשר פשיטת הרגל ממוטטת גם את התא המשפחתי שלהם, ונכנסים באמצע הליך פשיטת רגל גם מזונות ודרישה לתשלומים נוספים בעקבות פרידה או גירושין. לכן חשוב לעבוד באופן צמוד עם עורכת הדין איריס אלקוני אשר תלווה אתכם גם באופן מקצועי וגם באופן אישי, ותסייע לכם לעבור את התקופה הזו בצורה הרבה יותר טובה, ובסיומה לפתוח דף חדש, חלק ונקי.