מאמרים

הסדר נושים בפשיטת רגל

הפטר בפשיטת רגל הינו למעשה אפשרות למחיקה של חלק מחובותיו של האדם, על מנת שתהיה לו אפשרות לפתוח דף חדש ונקי ולהתחיל מחדש בצורה טובה. בקשת הפטר יכול להגיש חייב יחיד, ולא תאגיד, ובמסגרת הבקשה הוא יכול לספר על חוסר המזל שלו או על המצב שהביא אותו לחובות ועל הסיוע שיינתן לו במחיקת חלק מחובותיו, שיאפשר לו להתחיל מחדש בצורה טובה יותר ולשלם את שאר החובות שלו בצורה נכונה.

בתהליך פשיטת רגל, הפטר אינו דבר פשוט ולא כל אחד יכול לקבל אותו. לכן, חשוב מאוד לעבוד עם משרד עו"ד מקצועי בתחום, כמו משרדה של עו"ד איריס אלקוני, בכדי לבצע את התהליך בצורה טובה ולהגדיל את הסיכויים לקבלת ההפטר.

באילו מקרים לא ניתן להגיש הפטר?

ישנם כמה מקרים בהם הגשת הפטר בפשיטת רגל איננה אפשרית. על פי החוק בישראל, המקרים בהם לא תאושר בקשת הפטר כוללים מקרים בהם החובות קשורים בהתנהגות שאיננה בתום לב של החייב. לדוגמא, אדם חייב אשר ניצל לרעה את הליך פשיטת הרגל, חייב אשר ביצע עסקאות מסוכנות או פזיזות וכך הגיע לפשיטת רגל וכמובן, חייבים אשר אשמים בהפרת אמונים או בעבירות מרמה. עבור חייבים כאלו, הליך פשיטת רגל הפטר איננו אפשרי, ומראש עדיף שלא להגיש אותו.

אילו חובות לא ניתן להפטיר?

הפטר בפשיטת רגל כולל מגוון רחב של חובות שניתן להפטירם, אך יש גם חובות רבים אשר לא ניתן לכלול אותם בהפטר. הפטר בפשיטת רגל לא יכלול חובות של האדם שעליו לשלם על פי פסק דין, כמו לדוגמא חובות של אדם בדמי מזונות, חובות למדינה שמקורם בקנסות או בהפסד בתביעות משפטיות וכדומה.

לסיכום, קבלת הפטר בפשיטת רגל איננה דבר פשוט, ואם אתם רוצים להגיש בקשה ולהגדיל את הסיכויים שלכם לזכות בה – פנו עוד היום אל משרד עו"ד איריס אלקוני, משרד בעל וותק וניסיון רב בתחום אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יכין עבורכם בצורה מסודרת את הבקשה ויגדיל את הסיכויים שלכם לזכות בה על פי המגיע לכם.