מאמרים

הסדר נושים בפשיטת רגל

אם אתם מחפשים מידע על הסדר נושים בפשיטת רגל, הגעתם אל המקום הנכון. משרד עו"ד איריס אלקוני הינו משרד עורכי דין מנוסה ומקצועי הבקיא בתחום הכרזת פשיטת רגל ומסייע גם לאנשים פרטיים וגם לעסקים לבצע את ההליך בצורה מסודרת ונכונה.

כמובן, הליך פשיטת רגל אינו הליך פשוט וישנן הגבלות על פושט רגל אשר אינן מאפשרות לו לבצע כל מה שהוא רוצה לאחר ההכרזה. לכן חשוב מאוד לעבוד עם משרד עורכי דין מקצועי אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יסייע לכם בביצוע הסדר נושים בפשיטת רגל ויעניק לכם את כל המידע החשוב אותו עליכם לדעת לפני ההכרזה ואחריה.

 

מה כולל הסדר נושים בפשיטת רגל?

על פי פקודת פשיטת הרגל, ניתן למצוא הסדר נושים בפשיטת רגל משלושה סוגים, אשר ההבדלים ביניהם נובעים מהעיתוי בו מעניקים לנושה את הצעת ההסדר. אלו הם שלושת הסוגים:
1. הצעה של החייב לנושה עוד לפני הכרזת פשיטת רגל (סעיף 19 א' לפקודה)
2. הצעה של החייב לנושה לאחר שכבר ניתן כנגד החייב צו כינוס (סעיף 33 לפקודה)
3. הצעה של החייב לנושה לאחר ההכרזה על החייב כפושט רגל (סעיף 52)
אין הבדל בין הסוגים השונים מבחינת התנאים, אשר מאפשרים את קבלת ההצעה של החייב לביצוע הסדר נושים בפשיטת רגל.

 

האם אפשר לבטל הסדר נושים לאחר שכבר אושר?

על פי סעיף 37 לפקודת פשיטת הרגל, בית המשפט רשאי לבטל הסדר של נושים, גם אם הוא אושר על ידו. ביטול זה יבוצע אם התשלום שסוכם לא שולם בזמן לנושים על ידי החייב, או בשל סיבה אחרת אשר בגללה חש השופט כי ההסדר לא יבוצע על ידי החייב כחוק, או שהוא הושג במרמה.

כמובן, אם החייב לא יבצע את ההוראות שהוטלו על ידי בית המשפט, הוא עשוי להיתקל בהגבלות נוספות על פושט רגל, מלבד באלו שציפה להן מראש – מה שעשוי להפוך את התהליך עבורו להרבה יותר מורכב.


בכדי לבצע הסדרי נושים בהליכים של פשיטת רגל בצורה מקצועית, פנו עוד היום אל משרד עו"ד איריס אלקוני.