מאמרים

עורך דין פשיטת רגל

אחד הרגעים הקשים אליו יכול כל אדם להגיע, לצערנו, הוא הרגע בו עליו להכריז על עצו כפושט רגל. אל רגע זה מגיעים אנשים אשר למעשה הם חדלי פירעון, כלומר הם לא יכולים לשלם את החובות שלהם לנושים שונים. פשיטות רגל הם מצבים בהם מגיעים יחידים, כלומר אנשים פרטיים, בזמן שעבור חברות וארגונים יש הליך שונה. 

 

פשיטת רגל אישית מתרחשת בדרך כלל כאשר בן אדם לא מצליח להרוויח מספיק בשביל להחזיר הלוואות או כספים אותם הוא צריך לשלם עבור שירותים ומוצרים שונים שהוא קיבל או במקרה גרוע יותר, פשיטת רגל אדם פרטי מתרחשת כאשר הוא מפסיד כספים ולא עומד בהחזרים שלהם.

על מנת להתמודד עם מצב כזה יש להעסיק עורך דין פשיטת רגל, עורך דין שמתמחה בנושא ויוכל לעזור לצאת ממנו. בדרך כלל הכרזת פשיטת רגל אדם פרטי מלווה ביתרונות שונים עבורו אך גם בחסרונות לא מעטים. במצב של פשיטת רגל לא ניתן לבצע הליכים משפטיים כלפי אותו אדם, ולמעשה יש ניסיון להסדיר מצד אחד את חובותיו כך שהנושים יקבלו את כספם, ומצד שני לאפשר לו להתחיל מחדש ולפתוח דף חדש. עורך דין פשיטת רגל ערוך למצב שכזה וזוהי מטרתו בסופו של דבר. חשוב להבהיר, גם אם לעיתים נדמה שפשיטת רגל אישית היא הליך שאנשים רבים מנצלים אותו בשביל להימנע מתשלום חובות, עדיין מדובר בהליך מאוד חשוב להתנעת הכלכלה. ראשית, אלמלא הליך זה, אנשים היו נמנעים לקחת סיכונים שהם חלק בלתי נפרד מכלכלה, שנית, אנשים שמגיעים לפשיטת רגל צריכים לדעת שיש להם אפשרות להתחיל מחדש, לחברה יש אינטרס בכך בשביל לעודד פעילות עסקית רחבה.

ההליך מתבצע בצורה פשוטה, בשלב ראשון עורך דין פשיטת רגל מגיש בקשה לפתוח בהליך זה. זה יכול להיות על ידי החייב וכן על ידי הנושים. בשלב הבא מוגש צו כינוס נכסים שמקפיא למעשה כל הליך משפטי נגד החייב ומטיל עליו מגבלות שונות, הכרזה על פשיטת רגל באופן רשמי והגשת הפטר מחובות, כלומר פטור מחובות עבר בטענה שהחייב לא יכול לתת מעבר למה שנתן. בדרך כלל חלק זה מגיע דרך הסדר נושים.

אם אתם מעוניינים לדעת עוד על תהליך זה או שהינכם זקוקים לעורך דין פשיטת רגל, אתם מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד איריס אלקוני אשר תשמח לעמוד לרשותכם בכל עת. עו"ד אלקוני מתמחה בהליכי פשיטת רגל הן מצד החייבים והן מצד הנושים וניתן לפנות אליה לכל עניין ועניין.