הקמת שותפות

אתם מעוניינים להקים שותפות עסקית. יש לכם כבר חזון כללי, ואתם סבורים שמצאתם שותפים אידיאליים למסע העסקי. ועדיין, עליכם לקחת בחשבון דבר אחד: הקמת שותפות היא אחת הפעולות המורכבות ביותר בתחום הכלכלי, כאשר חובה שהיא תתבצע על פי הספר. זו בדיוק הסיבה בגינה מומלץ להכניס גורם נוסף לשדה המשחק, והוא עורך דין המתמחה בסוגיה הזו.

הסוגיות הנכללות בהקמת שותפות
שותפות, על פי ההגדרה הבסיסית, היא קשר הנרקם בין שני גורמים ומעלה במטרה לנהל עסק בעל מטרות כלכליות. כאשר נכנסים לעובי הקורה, מבינים כי הקמת שותפות היא הרבה יותר מכך. ראשית, עקב העובדה שיש כיום מספר סוגי שותפויות, כאשר המרכזיות הן שותפות כללית ושותפות מוגבלת. שותפות כללית, על קצה המזלג, היא כזו בה לכל השותפים חובות וזכויות משותפות ביחס לעסק. לעומת זאת, בשותפות מוגבלת יש לפחות שותף אחד בעל אחריות בלתי מוגבלת וכן שותף אחד שהאחריות שלו מוגבלת (למשל, משקיע שלא רשאי להתערב בניהול העסק). עורך הדין יסייע, בשלב הראשוני הזה, לבחור בשותפות המתאימה ביותר למאפיינים של המקרה הספציפי.

הקמת שותפות אינה מחייבת עריכת הסכם שותפות (למעט במקרה של שותפות מוגבלת), אם כי מומלץ שכן לנסח הסכם שכזה בכל מקרה. מטרת ההסכם היא לקבוע "חוקים", כללים ותקנות הנוגעות לניהול העסק, מה שעשוי למנוע הרבה מאד מחלוקות בעתיד הנראה לעין. ללא הסכם מפורט, יש סוגיות רבות שלא מקבלות מענה, בעוד אחרות נתונות לפירוש הספציפי של הוראות פקודת השותפויות. על מנת לנסח הסכם שותפות ברור, המבטא את הזכויות של כל צד בצורה נאותה (עם דגש על הצד המיוצג), חיוני להיעזר בשירותיו של עורך דין.

הפתרון שלכם באזור המרכז
משרד עורכי דין איריס אלקוני ממוקם ברמת גן ומתמחה בתחומים של משפט מסחרי ודיני חוזים, כולל בכל הנוגע להליך הקמת שותפות. המשרד מספק שירות בכל ההיבטים שתוארו מעלה, כאשר הסיוע שלו ניתן תוך היכרות מקסימלית עם התחום, על רבדיו השונים. עורכת הדין אלקוני מגבשת עבור כל לקוח אסטרטגיה מנצחת, כאשר הסיוע שלה ושל אנשי המשרד הוא שוטף וניתן לכל אורך הדרך: למשל, בעת מחלוקות עתידיות הנוגעות למאפייני השותפות.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
הליכי פשיטת רגל
 

דרך ז'בוטינסקי  7 (מגדל משה אביב קומה 21), רמת גן  |  רמת גן 5252007 ת.ד. 4
טל': 072-33-80-122   |   פקס: 03-5178741  |  דוא"ל: iris@alkoni-law.co.il