בדיקת תיק פשיטת רגל

תהליך פשיטת רגל הוא לא תהליך נעים, לא עבור מי שמתמודד איתו וכן לא עבור מי שמגיש את הבקשה לפשיטת רגל, לא משנה אם זה בעל החוב או הנושה. מדובר לא רק בהליך בירוקראטי מאוד לא נעים וחושפני אלא מעבר לכך, בהליך שמשנה את כל סדרי העולם, מגביל מאוד מבחינה כלכלית ולמעשה יוצר מציאות אחרת. זו הסיבה שכל אדם אשר מבקש להכריז על מישהו כפושט רגל, יהיה עליו להגיש התראת פשיטת רגל.

הרעיון של התראת פשיטת רגל, היא לתת אזרה לפיה חייב האדם שנושא בחוב לשלם אותו, או לנסות ולהגיע לפשרה מוסכמת עם הנושה, תוך 7 ימים מהמצאת ההתראה. במידה ולא יעשה זאת, הרי שההתראה תהפוך לבסיס בקשה לפשיטת רגל. את מסמך התראת פשיטת רגל, יש להגיש באישור בית משפט, תוך 30 יום מהרגע שבית המשפט אישר אותו. במידה והחייב מתנגד להתראה, הרי שעליו להגיש את ההתנגדויות שלו לבית המשפט.

להתראת פשיטת רגל יש משמעות נוספת והיא, כאשר אנחנו מבצעים הליך עסקי מסוים עם גורם שאיננו מכירים, אנחנו יכולים לבצע בדיקת תיק פשיטת רגל, מצב בו אנחנו בודקים את מצבו הכלכלי, בתיק זה יירשם, בין היתר, אם הוא קיבל התראת פשיטת רגל, כך אנחנו יכולים להימנע מביצוע העסקה איתו בטרם הוא נכנס למצב של פשיטת רגל, מצב שיכול לסבך אותנו ולהרוס את הציפיות שלנו מהעסקה.

התראת פשיטת רגל הוא תנאי הכרחי בשביל להגיש בקשה לפשיטת רגל, יש בכך מן ההגינות שהצד החייב ידע שמתכוונים לנקוט נגדו צעדים. אך מעבר לכך, יש בבקשה התראה גם אלמנט מזרז שיכול לשנות את פני המצב. הרבה פעמים, גורמים שמוגשת נגדם בקשת התראת פשיטת רגל, מחליטים לשלם את הסכום ברגע שמוגשת התראה זו ללא דחיות נוספות. אם עד כה הם דחו את התשלום מסיבות שונות, כעת יש להם סיבה מדוע כן לשלם ובהקדם.

התראת פשיטת רגל, בדיוק כמו כל שלב אחר בתהליך שמוביל לפשיטת רגל, יש לבצע בעזרת עורך דין שמתמחה בתחום. לשם כך אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר.

שמי איריס אלקוני ואני עורכת דין שמתעסקת בכל הנושאים שקשורים לפשיטת רגל, החל מהגשת התראה, הגשת בקשה לפשיטת רגל או דחייה, בקשות הפטר, ועוד. אתם מוזמנים לפנות אלי בטלפון או במייל ואני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
עורך דין הוצאה לפועל במרכז
 

דרך ז'בוטינסקי  7 (מגדל משה אביב קומה 21), רמת גן  |  רמת גן 5252007 ת.ד. 4
טל': 072-33-80-122   |   פקס: 03-5178741  |  דוא"ל: iris@alkoni-law.co.il